Advertentie

 

Ga met de nachttrein relaxed op wintersport. Nu al vanaf € 79 pp in een 6-persoons slaapcoupé (enkele reis). Klik voor meer informatie.


Winter(se) impressie(s) Rosswald

Voor de tweede of eigenlijk derde keer deze herfst transformeerde het Oberwalliser berglandschap in een winterse outfit. Natuurlijk zagen we de sneeuw ruim van te voren aankomen en eergisteren besloot ik dan ook om Termen op 1020 meter te verruilen voor Rosswald op 1800 meter.

Mooi is vanmorgen de sneeuwgrens te zien en de “zonnen plateau” Termen (Hasel) / Ried-Brig

Rosswald sneeuwzeker

Rosswald en het gezellig familie skigebied liggen overigens op een hoogte van 1800 tot 2600 meter grenzend aan de Simplon en op slechts enkele kilometers van de Italiaanse Alpen. Het is sneeuwzeker en vooral bij aanhoudende Stau en met name Südstau en bij warmfrontpassages kan er in relatief korte tijd veel sneeuw vallen. Sneeuwhoogtes (gezet) op 1800 meter hoogte van 50 tot 100 cm gedurende een doorsneeuw winter zijn  vrij normaal en in sommige sneeuwrijke winters kon ik op het sneeuwmeetveld bij het Chalet tot 2 meter poeder aflezen. Hieronder een paar beelden van Südstau sneeuw rondom het chalet winter 2018 en een Vlog uit die tijd.

Afiijn omhoog dus en geen regen maar gewoon sneeuw! Gisteren na een ochtend natte sneeuw dook het kwik rond de middag onder het vriespunt en kon de sneeuw gaan aanzetten. Dit leverde ook gisteren en vandaag weer heel fraaie winterse plaatjes op.

Natuurlijk is de ondergrond nog vrij warm en de zon nog krachtig en met de weer stijgende temperaturen zal de sneeuw met de warmbloedige hogedruk en zachte zuidwestelijke stroming beneden de 2200 a 1800 meter al naar gelang zon of schaduw zijde weer (groten)deels gaan verdwijnen. Dus nog maar even genieten van een winterwonderland op deze 27 oktober. Loop even een stukje mee rondom Alpenweermans headquarter / weerstation Chalet Bergfriede

Een volgend winters intermezzo met nieuwe sneeuw staat mogelijk voor de tweede helft van de volgende week op het weermenu.

Als voorproefje op de komende winter die hoe dan ook gaat komen (onze nieuwe winterverwachting volgt binnenkort) hieronder nog een bups foto’s. Winter, kou en sneeuwhaters gelieve niet verder te scrollen

(Visited 328 times, 1 visits today)
Advertentie
Innsbruck

Klik hier voor meer informatie voor een actieve vakantie in Innsbruck en omgeving


 

Advertentie

één reactie op “Winterwonderland Rosswald / Oberwallis”

  • HansS
    28 oktober 2020 at 12:19

    Prachtig! helemaal als je vanuit je kantoor naar buiten kijkt over een regenachtig Nederlands polderlandschap…

Comments are closed.

 

Advertentie

Sony camera's

Leg elk moment vast

Of je nu op wintersport gaat, door de bergen gaat wandelen of gaat genieten van een luxe vakantie aan zee, Sony biedt voor elke reis foto- en videografie producten om jouw unieke ervaringen vast te leggen en de content naar een hoger niveau te tillen. Zo is de nieuwe Sony A7C II samen met de FE 16-25mm F2.8 G en FE 24-50mm F2.8 G lens bijvoorbeeld een perfecte lichte en compacte kit als je maar weinig bagage mee kan nemen. Ontdek meer

Advertentie

BBI Travel

Veelzijdige wintersport in Gastein 

Eén vallei, vier skigebieden. Met de gondel „non stop to the top“ en genieten van de lange afdalingen. Met de auto of de skibus ben je in een paar minuten in de skigebieden. Ga na het skiën lekker ontspannen in het warme thermale water in de thermen. Heerlijk! Lees meer

Advertentie

SalzburgerLand

Win een wintersportvakantie in SalzburgerLand!

De wereldkampioenen skiën in 2025 in SalzburgerLand. Jij ook? Het WK is in Saalbach in februari, maar SalzburgerLand is de hele winter door een eldorado voor wintersporters. SalzburgerLand biedt de keuze uit meer dan 2.200 kilometer piste in 21 skigebieden. Wil jij 1 van de 7 wintersportvakanties in SalzburgerLand winnen? Doe mee!