Advertentie

 

Ga met de nachttrein relaxed op wintersport. Nu al vanaf € 79 pp in een 6-persoons slaapcoupé (enkele reis). Klik voor meer informatie.


Algemeen: Een depressie ten noorden van Groot-Britannië schuift onze kant op en levert ons wisselvallig weer op. Er valt van tijd tot tijd neerslag en de wind trekt aan. Het hogedrukgebied en mooie weer van woensdag zijn we dus alweer kwijt.

Weerkaart voor donderdag van DWD. Een depressie ten noorden van Groot-Britannië brengt diverse fronten richting de Benelux in een (zuid)westelijke stroming. In de linkerbovenhoek zien we orkaan ‘Gert’ de weerkaart betreden. Bon: Wetter3

Gisteren was er in de ochtend lokaal dichte mist en duurde het redelijk lang voor er meer ruimte voor de zon kwam. Op sommige plekken duurde dit niet lang aangezien hogere bewolking vanuit het zuidwesten de zon alweer onderdrukten. Deze hoge bewolking hoorde bij een afgezwakt front ten zuiden van de Benelux. De maximumtemperaturen kwamen woensdag uit tussen de 22 en 24 graden. In de nacht naar donderdag bleef het onder de toegenomen wolken in het westen redelijk warm: 15-17 graden. In het oosten onder een meer heldere hemel zakten de temperaturen richting 11-13 graden.

Gisteren was er ruimte voor de zon ondanks dat er ook hoge bewolking aanwezig was. Ook vormden zich wat kleine stapelwolken.
Zichtkaart van woensdagochtend met op veel plaatsen hardnekkig dichte mist (zicht lokaal onder de 100 meter). Pas in de loop van de ochtend trok de mist ook in het midden van het land op. Bron: Kachelmann

Vandaag schuift er dus een depressie ten noorden van Groot-Britannië dichterbij. Het eerste bijbehorende occlusie front trekt vanaf de ochtend van west naar oost over onze regio. In de kustregio’s valt de eerste neerslag in de vroege ochtend en bereikt tegen het middaguur het noordoosten van de Benelux. In de late middag en vroege avond wordt het vanuit het westen uit dan droger en komt er ruimte voor de zon. Maar nieuwe buien liggen alweer klaar om vanuit het zuiden binnen te trekken.

Daarnaast trekt de wind gedurende de ochtend aan vanuit zuidwestelijke richting en kan windkracht 6-7 aan de kust gehaald worden. De wind gaat in de loop van de avond weer meer liggen. Voor de neerslag uit lopen de temperaturen op tot zo’n 22 graden. Daar waar regen valt tussen de 18 en 20 graden.

Kaart voor gemiddelde windsnelheid voor donderdagmiddag. Aan de kust kan er een krachtige tot harde wind gaan uit het zuidwesten. Bron: kachelmann

In de nacht naar vrijdag zijn we nog steeds niet van de regen af. Een koufront trekt in de nacht vanuit het westen over de Benelux. Op dit koufront ontstaan diverse buien welke lokaal stevig kunnen zijn met een kans op onweer. In de loop van de ochtend verlaat het front het noordoosten van Nederland. Achter het koufront stroomt duidelijk koudere lucht op hoogte binnen, hierdoor kunnen er nog een aantal (stevige) buien ontstaan. Maar aangezien er ook weer ruimte voor de zon komt lopen de temperaturen toch nog op naar zo’n 19-22 graden.

Weerkaart voor vrijdagmiddag volgens DWD. Een koufront trekt over waardoor er buien zullen ontstaan met hier en daar onweer. Leuk detail is de depressie ten zuiden van IJsland. Dit is orkaan ‘Gert’ die dan is afgezwakt. Bron: Wetter3

Komend weekend blijft er geregeld neerslag vallen maar is er tussen de buien door ook ruimte voor de zon. De temperaturen liggen rond de 20 graden. Begin van komende week lijken de temperaturen wat omhoog te gaan en komen we tijdelijk onder invloed van een rug. De buien zullen dan wat afnemen. Maar ligt er een nieuwe depressie op koers van de Benelux. Deze depressie haalt uiteindelijk orkaan “Gert” in op de oceaan, die dan al afgezwakt is. Hierdoor lijkt het ook komende week weer wat wisselvallig te zijn, al zijn de modellen het nog niet helemaal met elkaar eens. De koers van de naderende depressie moeten we dus de komende tijd in de gaten houden om het weerbeeld voor komende week te voorzien. Wie weet zijn er toch kansen op beter weer voor volgende week.

Weerkaart voor dinsdag 22 augustus (GFS). Een depressie lijkt ons land weer te naderen waardoor de wisselvalligheid weer toe kan nemen, wel ligt een hogedrukgebied in de buurt ten westen van ons. Bron: Wetter3
Pluim (GFS) voor komende periode. De neerslagpieken van donderdag en vrijdag zijn goed te zien. Maar ook het koufront van vrijdag. De bovenlucht warmt tijdelijk even op maar wanneer een depressie begin volgende week dichterbij komt alweer dalende bovenlucht temperaturen en neerslagsignalen. Bron: meteociel
Pluim voor de temperatuur voor midden Nederland. Komende dagen een stuk frisser, maar lijkt er een herstel qua temperatuur aan te komen. Vanaf dinsdag lopen de modellen wat meer uiteen afhankelijk van de koers van de naderende depressie. Bron: Kachelmannwetter

Join Alpenweerman community:
Alpenweerman.nl heeft steeds meer lezers voor de dagelijkse weerpraatjes voor zowel de Alpen als voor de Lage Landen en met regelmaat verschijnen er ook andere interessante artikelen. Wil je sponsor of partner worden van het snel groeiende platform Alpenweerman.nl, neem dan geheel vrijblijvend contact met ons op via info@alpenweerman.nl.

Meer weer en foto’s vind je op Facebook  en/of TwitterOok zijn we natuurlijk blij met steun in de vorm van LIKES en FOLLOWS. Foto’s zien we graag tegemoet op foto@alpenweerman.nl.

(Visited 544 times, 1 visits today)
Advertentie
Innsbruck

Klik hier voor meer informatie voor een actieve vakantie in Innsbruck en omgeving


 

Advertentie

 

Advertentie

Sony camera's

Leg elk moment vast

Of je nu op wintersport gaat, door de bergen gaat wandelen of gaat genieten van een luxe vakantie aan zee, Sony biedt voor elke reis foto- en videografie producten om jouw unieke ervaringen vast te leggen en de content naar een hoger niveau te tillen. Zo is de nieuwe Sony A7C II samen met de FE 16-25mm F2.8 G en FE 24-50mm F2.8 G lens bijvoorbeeld een perfecte lichte en compacte kit als je maar weinig bagage mee kan nemen. Ontdek meer

Advertentie

BBI Travel

Veelzijdige wintersport in Gastein 

Eén vallei, vier skigebieden. Met de gondel „non stop to the top“ en genieten van de lange afdalingen. Met de auto of de skibus ben je in een paar minuten in de skigebieden. Ga na het skiën lekker ontspannen in het warme thermale water in de thermen. Heerlijk! Lees meer

Advertentie

SalzburgerLand

Win een wintersportvakantie in SalzburgerLand!

De wereldkampioenen skiën in 2025 in SalzburgerLand. Jij ook? Het WK is in Saalbach in februari, maar SalzburgerLand is de hele winter door een eldorado voor wintersporters. SalzburgerLand biedt de keuze uit meer dan 2.200 kilometer piste in 21 skigebieden. Wil jij 1 van de 7 wintersportvakanties in SalzburgerLand winnen? Doe mee!