Advertentie

 

Ga met de nachttrein relaxed op wintersport. Nu al vanaf € 79 pp in een 6-persoons slaapcoupé (enkele reis). Klik voor meer informatie.


Een zuidwestelijke aanvoer brengt warme en vochtige lucht richting de Alpen. Op veel plekken i komen de temperaturen ruim boven de 30 graden uit op maandag en dinsdag. In het West-Alpen is een grote kans dat er een aantal stevige regen- en onweersbuien kunnen gaan ontstaan. Vanaf dinsdag wordt het koeler en wisselvallig zomerweer in de Alpen. Tropische temperaturen zien we dan voorlopig even niet meer.

Vanavond blijft het warm en koelt het weinig af. Op veel plaatsen bleven we een tropennacht waarbij de temperatuur niet onder de 20 graden uitkomt. In de West-Alpen kunnen een aantal stevige onweersbuien onstaan. Bovendien neemt de wind flink toe de komende uren.

Gisteren was het een zeer stabiele weersitatie. Een spiegel was dit meer in Seefeld (Tirol).
Klettersteig en wandeling richting de Reither Spitze gisteren
Hoogwater op dit moment in de Inn (Innsbruck, 27-06-2021)

Morgen, dinsdag belooft het opnieuw een hoog zomerse dag te worden. Met name in de Oost-Alpen lopen de temperaturen nog een keer flink op en kunnen lokaal boven de 35 graden uitkomen. In de West-Alpen blijft het koeler en wissevalliger. Vanuit een westen trekt een storing over de Alpen en zorgt voor afkoeling en veel neerslag in de loop van de dag. Lokaal kunnen stevige regen- en onweersbuien ontstaan met daarbij ook veel wind.

Cumulatieve neerslagverwachting voor de komende uren. Lokaal kunnen stevige regen- en onweersbuien ontstaan met anme in de West-Alpen

Overmorgen, woensdag en ook de donderdag wordt een stuk wisselvalliger en koeler. In het zuidoosten blijft het langer warm en zonnig, maar in het westen is het een stuk frisser. Gedurende dag dag bljft het regenachtig en staat er veel wind.

Na een hittepiek op maandag en dinsdag doet de temperatuur een stap terug en wordt het wisselvalliger (bron: ECMWF)

Vooruitzicht
Vanaf dinsdag wordt het een stuk koeler en wisselvallig in de Alpen. Van een stabiele weerstuatie met hoge druk lijkt dan voorlopig even geen sprake. Rond de vrijdag een tijdelijke weersverbering met meer zon en hogere temperaturen. In de loop van het weekend en richting volgende week lijkt de wisselvalligheid weer wat toe te nemen. Tropische temperaturen hoeven we voorlopig even niet te verwachten.

(Visited 30 times, 1 visits today)
Advertentie
Innsbruck

Klik hier voor meer informatie voor een actieve vakantie in Innsbruck en omgeving


 

Advertentie

 

Advertentie

Sony camera's

Leg elk moment vast

Of je nu op wintersport gaat, door de bergen gaat wandelen of gaat genieten van een luxe vakantie aan zee, Sony biedt voor elke reis foto- en videografie producten om jouw unieke ervaringen vast te leggen en de content naar een hoger niveau te tillen. Zo is de nieuwe Sony A7C II samen met de FE 16-25mm F2.8 G en FE 24-50mm F2.8 G lens bijvoorbeeld een perfecte lichte en compacte kit als je maar weinig bagage mee kan nemen. Ontdek meer

Advertentie

BBI Travel

Veelzijdige wintersport in Gastein 

Eén vallei, vier skigebieden. Met de gondel „non stop to the top“ en genieten van de lange afdalingen. Met de auto of de skibus ben je in een paar minuten in de skigebieden. Ga na het skiën lekker ontspannen in het warme thermale water in de thermen. Heerlijk! Lees meer

Advertentie

SalzburgerLand

Win een wintersportvakantie in SalzburgerLand!

De wereldkampioenen skiën in 2025 in SalzburgerLand. Jij ook? Het WK is in Saalbach in februari, maar SalzburgerLand is de hele winter door een eldorado voor wintersporters. SalzburgerLand biedt de keuze uit meer dan 2.200 kilometer piste in 21 skigebieden. Wil jij 1 van de 7 wintersportvakanties in SalzburgerLand winnen? Doe mee!